Apel do nowego premiera o otwarcie dla turystów ważnej ulicy w Świnoujściu

Apel do nowego premiera o otwarcie dla turystów ważnej ulicy w Świnoujściu

Z sali obrad Sejmu, wysunięto postulat skierowany do świeżo upieczonego premiera, dotyczący ważnej dla miłośników podróży kwestii, związanej z miejscowością Świnoujście. Kluczowy tu jest problem trwale zamkniętej arterii komunikacyjnej, która prowadzi bezpośrednio do plaży, latarni morskiej i dawnych fortyfikacji – donosi stacja Twoje Radio.

Nie mniej niż 100 000 turystów, którzy co roku zazwyczaj odwiedzają latarnię morską i Fort Gerharda, tego roku nie miało tej możliwości. Skutkiem tego była utrata źródła dochodów przez mieszkańców, a także upadek wielu małych przedsiębiorstw. Premier Jarosław Kaczyński zadeklarował, że zajmie się sprawą i drogę odblokuje. Niemniej jednak, mimo obietnic, dzisiaj – 12 grudnia – droga wciąż pozostaje zamknięta. Przynosimy wielkie straty finansowe na ochronę szlaku, podczas gdy powinniśmy dążyć do przywrócenia normalności. Lokalna społeczność Warszowa w Świnoujściu wyczekuje momentu, kiedy droga Ku Morzu w ich mieście będzie znów dostępna, a turyści będą mogli wrócić do zwiedzania latarni i fortu – apeluje Jarosław Rzepa, poseł PSL-u z Pomorza Zachodniego.

Poza tym, niektóre pytania do premiera formułowali również parlamentarzyści z PiS-u. Dotyczyły one finalizacji inicjowanych już projektów inwestycyjnych na terenie Pomorza Zachodniego.