Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydłuża proces odwoławczy dotyczący terminala kontenerowego w Świnoujściu

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydłuża proces odwoławczy dotyczący terminala kontenerowego w Świnoujściu

Działania Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (GDOŚ) dotyczące planowanego terminala kontenerowego w Świnoujściu, zostały niedawno ujawnione na popularnej platformie X (poprzednio znanej jako Twitter). Według tych informacji, nastąpiło wydłużenie procedury odwoławczej związanej z tym projektem. W przeciwieństwie do wcześniejszych doniesień, nie chodzi o przedłużenie okresu na zgłoszenie odwołania od decyzji środowiskowej.

Aleksandra Fedorska podzieliła się wiadomością przekazaną przez niemiecką europosłankę Hannę Neumann z Zielonych. Europosłanka sugerowała, że polski rząd zdecydował się na wydłużenie terminu do zgłoszenia sprzeciwu w sprawie planowanego portu kontenerowego w Świnoujściu i jego wpływu na środowisko.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Neumann, pierwotny termin zgłaszania sprzeciwu, który upływał 16 stycznia, został przeniesiony i teraz możliwe jest zgłoszenie takiego sprzeciwu aż do marca. Ta niespodziewana zmiana wzbudziła wiele kontrowersji, ponieważ nie jest to zgodne z dotychczasową praktyką – nie ma precedensu na wydłużanie lub skracanie terminów dla osób składających odwołania.