Świnoujście kwitnie na nowo: Ponad 100 tysięcy roślin ozdobi miejskie ulice

Świnoujście kwitnie na nowo: Ponad 100 tysięcy roślin ozdobi miejskie ulice

Miasto Świnoujście zamierza przekształcić swoje ulice w prawdziwy ogród, z ponad 100 tysiącami kwiatów i traw, które mają upiększyć miejską przestrzeń. Prace nad letnimi nasadzeniami już się rozpoczęły, dodając barwne akcenty do promenady miasta i centralnej części miasta, czyli placu Wolności.

Te kwitnące przygotowania stanowią istotny element przygotowań do sezonu letniego. Jarosław Jaz, reprezentujący świnoujski magistrat, opisuje różnorodność roślinności, która zdobi donice w całym mieście.

Wśród nich znajdują się begonie o różnych kolorach, pelargonie, surfinie oraz stokrotki amerykańskie. Jarosław Jaz wspomina również o obecności ozdobnych bylin, a w szczególności różnorodnych odmian traw. Ale to nie jedyne gatunki, które urozmaicają miejską florę.

Jarosław Jaz podkreśla, że Świnoujście jest znane z pięknych kompozycji kwiatowych, które można dostrzec zarówno wzdłuż nadmorskiej promenady, jak i w parku Zdrojowym, a także w samym centrum miasta. Ten rok nie będzie wyjątkiem, z ponad 100 tysiącami kwiatów i traw, które mają upiększyć miasto. Prace nad nasadzeniami na promenadzie są już w toku, a plac Wolności jest już ozdobiony kwitnącymi dywanami kwiatowymi. Tego samego efektu można spodziewać się w parku Zdrojowym.

Sam Park Zdrojowy jest domem dla 64,5 tysiąca różnorodnych roślin, które zostały posadzone na kwitnących dywanach i wieżach kwiatowych. Na Placu Wolności znalazło swoje miejsce 1300 kwiatów. W planach jest jeszcze zawieszenie donic i zapełnienie prawobrzeża Świnoujścia kwiatami.