VI Mityng Lekkoatletyczny "Wyspiarza" na Stadionie w Świnoujściu – gorące rywalizacje i rekordy życiowe

VI Mityng Lekkoatletyczny "Wyspiarza" na Stadionie w Świnoujściu – gorące rywalizacje i rekordy życiowe

18 maja 2024 roku, to data, która przyciągnęła entuzjastów lekkiej atletyki do Świnoujścia. Na tamtejszym stadionie lekkoatletycznym rozegrano VI Mityng „Wyspiarza”, gromadząc zawodników z 21 klubów reprezentujących województwa lubuskie, wielkopolskie oraz zachodniopomorskie.

Znalazło się tam wiele postaci sportowego świata, w tym aktualni medaliści Mistrzostw Polski. Ich zdolności były prezentowane przez różne konkurencje, od biegów po dyscypliny techniczne.

Wśród tych, którzy wręczali puchary zwycięzcom mityngu, znaleźli się Prezydent Miasta Joanna Agatowska oraz Wiceprezydent Roman Kucierski. Nie zabrakło też obecności znaczącej dla świata sportu – Renaty Pliś, olimpijki z Londynu i wielokrotnej medalistki Mistrzostw Polski, której kariera na arenach międzynarodowych jest dobrze znana.

Nawet miejscowi atleci nie ominęli tej ważnej imprezy sportowej. Jest to istotne, gdyż osiągnięcia na stadionie w Świnoujściu są oficjalnie uznawane jako kwalifikacje do Mistrzostw Polski.

Zawody te przyniosły wiele znaczących wyników i poprawiły kilka osobistych rekordów. Wiktoria Grzyb, zawodniczka MKL Szczecin i wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, została uznana za najlepszą zawodniczkę mityngu po raz drugi. Jej wynik 11,98 w biegu sprinterskim na 100 metrów ustanowił nowy rekord obiektu.