Koło historii obraca się w Świnoujściu: Dwusetlecie miejscowego uzdrowiska

Koło historii obraca się w Świnoujściu: Dwusetlecie miejscowego uzdrowiska

W sobotę, setki mieszkańców zdecydowały się celebrować 200. rocznicę funkcjonowania uzdrowiska w Świnoujściu, uczestnicząc w wyjątkowej paradzie. Tego samego dnia, symbolicznie zaznaczono rozpoczęcie sezonu kąpieliskowego, poprzez podwieszenie „Błękitnej Flagi”.

Od blisko dwóch dekad, konkretnie od 19 lat, Kąpielisko Świnoujście Centrum-Uznam jest uhonorowane międzynarodowym odznaczeniem – Błękitną Flagą. Ta prestiżowa nagroda jest przyznawana jedynie tym kąpieliskom, które cechuje najwyższy poziom bezpieczeństwa i czystości.

Prezydent Miasta Świnoujście, Joanna Agatowska skomentowała to wydarzenie słowami podkreślającymi bogactwo naturalne nadane Świnoujściu przez naturę, oraz fakt, że mieszkańcy oraz turyści mają możliwość korzystania z tych walorów uzdrowiskowych już od 200 lat.

Aktualne obchody 200-lecia uzdrowiska zostały dodatkowo urozmaicone mocą atrakcji. Na plaży odbył się koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Płotów, a młodzież ze świnoujskich szkół zaprezentowała historyczny pokaz mody plażowej.

Wielobarwna procesja, w której wzięli udział zarówno mieszkańcy, jak i turyści, przemierzyła trasę od plaży, przez promenadę, aż do altany koncertowej. Na miejscu czekało na nich wiele muzycznych niespodzianek. Dodatkowo zadbano o atrakcje dla najmłodszych oraz stworzono specjalną strefę gastronomiczną.