Parkowanie kamperów w Świnoujściu zostaje ograniczone – wprowadzane są bramownice

Parkowanie kamperów w Świnoujściu zostaje ograniczone – wprowadzane są bramownice

Kampery, popularne wśród turystów, nie będą już mogły bez przeszkód wjeżdżać na wszystkie parkingi w Świnoujściu. Wprowadzono bowiem na nich specjalne urządzenia blokujące dostęp, znane jako bramownice, które mają w założeniu uniemożliwić biwakowanie.

Mieszkańcy Świnoujścia od dawna skarżyli się na ten problem. Turyści podróżujący kamperami często korzystali z miejskich parkingów jako miejsc na biwak, często nawet na okres kilkunastu dni. Szczególna popularność tych miejsc zawdzięczała się ich lokalizacji – wiele kamperów zatrzymywało się przy wejściu na plażę niedaleko świnoujskiego wiatraka oraz przy ulicach Wybrzeże Władysława IV i Jachtowej.

W odpowiedzi na te skargi, władze miasta podjęły decyzję o ograniczeniu takiej praktyki. Zamontowano bramownice, które ograniczają dostęp kamperów do publicznych miejsc parkingowych. Na razie, póki nie zostaną ustawione tablice informujące o dopuszczalnej wysokości pojazdów, które mogą wjechać na parking, bramownice pozostaną jednak otwarte.

Wszystkie pojazdy kempingowe mają prawo do parkowania, tak jak inne pojazdy, chyba że obowiązują określone ograniczenia dotyczące wagi lub wysokości. Takie ograniczenia wprowadzone zostały teraz na parkingach w Świnoujściu.

Na szczęście dla turystów, miasto poinformowało o alternatywnych miejscach, gdzie kampery mogą parkować. Dostępne są one w ośrodku „Relax” oraz w wyznaczonym miejscu w Port Jachtowy im. Jerzego Porębskiego. Ten ostatni posiada dodatkowo stanowisko serwisowe dla kamperów, które jest dostępne przez cały rok. W każdej chwili można tam podjechać kamperem i zrealizować niezbędne czynności, takie jak zrzut szarej wody, tankowanie świeżej czy opróżnianie toalety chemicznej.