„Czwartki Lekkoatletyczne" – polowanie na młode talenty w Świnoujściu

„Czwartki Lekkoatletyczne" – polowanie na młode talenty w Świnoujściu

Podczas przeprowadzonych eliminacji w ramach VI edycji „Czwartków Lekkoatletycznych” w naszym mieście, piętnaścioro uczniów z podstawówek ze Świnoujścia pokazało, że potrafią rywalizować na najwyższym poziomie. Dzięki swoim osiągnięciom uzyskali kwalifikacje do XXX Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych. Reprezentując Świnoujście, młodzi sportowcy wzięli udział w finale, który odbywał się w Łodzi 15-16 czerwca 2024 roku.

Finał był organizowany przez Stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży” Mariana Woronina, który niegdyś uchodził za najszybszego człowieka na kontynencie europejskim. Celem takich imprez jak „Czwartki Lekkoatletyczne” jest poszukiwanie nowych talentów wśród młodych ludzi i zapewnienie im wsparcia w rozwoju.

Na arenie „Czwartków Lekkoatletycznych” swoje pierwsze sportowe kroki stawiał m.in. Adam Kszczot, aktualny halowy mistrz świata w biegu na 800 metrów, wicemistrz świata na otwartym stadionie i wielokrotny mistrz Europy. Swoje pierwsze sukcesy odnieśli tu także Piotr Lisek, medalista mistrzostw świata w skoku o tyczce oraz Iga Baumgart-Witan, mistrzyni olimpijska w biegu sztafetowym.

„Czwartki Lekkoatletyczne” to jedno z najważniejszych wydarzeń dla młodych adeptów lekkoatletyki w Polsce. W tegorocznej edycji wzięło udział aż 1870 uczestników.