Lubisz jeździć na rowerze? Wpadnij na imprezę do Świnoujścia!

Lubisz jeździć na rowerze? Wpadnij na imprezę do Świnoujścia!

Świnoujście już za kilka dni, 19 czerwca, będzie imprezować wraz z Radiem Zet. Wydarzenie będzie oficjalnym zakończeniem akcji Rowerowa Wiosna. Z tej okazji przygotowano dla mieszkańców Świnoujścia sporo atrakcji. Nie trzeba przychodzić z rowerem, by dobrze się bawić, dlatego gorąco zachęcamy do zarezerwowania sobie wolnej niedzieli.

Event rozrywkowo-edukacyjny

Przemieszczanie się za pomocą roweru jest wygodne, dobre dla zdrowia i ekologiczne. Nic więc dziwnego, że wielbiciele tego środka transportu stanowią liczną grupę dosłownie od wieków. Jazda na rowerze niestety niesie za sobą również zagrożenia, ponieważ poza rowerzystami na drogach są również inni uczestnicy ruchu drogowego. Warto zatem wiedzieć, jak można bezpiecznie poruszać się po mieście, zwłaszcza tam, gdzie nie ma ścieżek rowerowych. Na imprezie z Radiem Zet uczestnicy dowiedzą się między innymi, jakie korzyści niesie noszenie kasku podczas jazdy na rowerze. Bo o ile kask jest czymś powszechnym wśród motocyklistów, o tyle rowerzyści sięgają po tę osłonę niechętnie. Być może przygotowany na niedzielę pokaz pomoże Wam zmienić zdanie.

Mnóstwo atrakcji dla dzieci

Żadne wydarzenie nie może obejść się bez atrakcji dla dzieci. Tym razem nie będzie inaczej, dlatego warto zabrać ze sobą nie tylko pociechy, ale również ich rowery. Rowerzyści będą mieli do swojej dyspozycji specjalne tory przeszkód i swego rodzaju miasteczko rowerowe umożliwiające bezpieczną zabawę i naukę. Impreza będzie również sprawdzianem wiedzy dla dzieci, co z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa małych rowerzystów na drogach. Dorośli także będą mogli skorzystać z bogatej oferty wydarzenia. Dostępne będzie między innymi bezpłatne serwisowanie rowerów. Naprawdę warto poświęcić trochę czasu i sprawdzić, co Radio Zet wspólnie z miastem przygotowało na niedzielę. Trzeba się spieszyć, ponieważ wydarzenie potrwa jedynie kilka godzin, od 11:00 do 16:00. W tym czasie będzie również nadawana relacja na żywo. Być może uda Wam się załapać na transmisję!