Świnoujście bezlitosne dla osób zaśmiecających środowisko

Świnoujście bezlitosne dla osób zaśmiecających środowisko

Uważa się, że Świnoujście ma najpiękniejsze plaże w Polsce i jedne z piękniejszych w Europie. To zaszczytne miano niestety nie przeszkadza niektórym ludziom w wyrzucaniu śmieci prosto na piękne tereny miasta. Czy tacy ludzie sądzą, że śmieci rzucone na ulicę magicznie znikają? Być może, ale to nie uchroni ich przed wysokimi mandatami.

Świnoujście ze sposobem na śmieciarzy

Walka z osobami zaśmiecającymi środowisko trwa w całym kraju. Niekiedy mieszkańcy miast załamują ręce nad bezmyślnością niektórych ludzi, ale mimo tego nikt nie ma zamiaru rezygnować z walki o czyste okolice. Nie inaczej jest w Świnoujściu, gdzie podjęto ostrą próbę rozliczenia się ze śmieciarzami. W tym celu posłużono się kamerami monitoringu i fotopułapki, które straż miejska zamontuje w najpopularniejszych wśród śmiecących wandali okolicach. Przykro się robi na myśl, że do tych miejsc zaliczają się lasy, plaże i łąki. Co trzeba mieć w głowie, żeby niszczyć tak wyjątkowe miejsca? Na szczęście wciąż są sposoby na to, by z takimi ludźmi walczyć.

Straż miejska zapowiada surowe kary

Gdy osoba zaśmiecająca środowisko złapie się na fotopułapkę, nie będzie mogła liczyć na wyrozumiałość strażników miejskich. Śmieciarze mogą być pewni, że otrzymają kary najwyższe z możliwych, a wszystko po to, by raz na zawsze nauczyli się, że wyrzucanie śmieci na łono natury się nie opłaca! Środowisko naturalne to nasz wspólny dom. To nic innego, jak rzucanie śmierdzących odpadków na dywan we własnym domu. Gospodarka śmieciowa jest kosztowna dla nas wszystkich, ale wyrzucanie śmieci gdzie popadnie, wcale nie sprawi, że zaczniemy płacić mniej. Wręcz przeciwnie. Warto więc takie zachowania piętnować. Straż miejska również prosi o zgłaszanie przypadków zaśmiecania przestrzeni publicznej. Nie pozwólmy nieodpowiedzialnym jednostkom na niszczenie naszego wspólnego dobra.

Przeczytaj również: https://swarzedzinfo.pl/kary-dla-palacych-smieciami-w-piecu-az-43-osoby-ukarane/.