Tunel w Świnoujściu: wykonawca znów przesunął termin zakończenia prac!

Tunel w Świnoujściu: wykonawca znów przesunął termin zakończenia prac!

Mieszkańcy Świnoujścia na tunel pod Świną czekają już od 4 lat, gdyż do podpisania umowy między miastem a wykonawcą doszło w 2018 roku. Wtedy nikt nie wiedział jeszcze, jakie rewelacje zgotują nam lata 2020-2022. Wykonawca nie zdołał wyrobić się z inwestycją na czas, dlatego ponownie zawnioskował o przedłużenie terminu oddania tunelu do użytku.

Tunel pod Świną z terminem oddania w maju 2023 roku

Według pierwotnych założeń z drobnymi opóźnieniami tunel pod Świną miał zostać oddany do użytku jesienią tego roku. Jesień pojawi się już za dwa dni, natomiast prace budowlane wciąż trwają. Co prawda wykonawca ukończył już większą część prac, ale wciąż wiele jest do zrobienia. A zdecydowanie lepiej, by tunel łączący wyspy Uznam i Wolin był wykonany perfekcyjnie, niż szybko i byle jak. Według aktualnych ustaleń, oficjalne otwarcie tunelu pod Świną nastąpi w maju 2023 roku. Akurat przed sezonem wakacyjnym!

Tunel w Świnoujściu, jakie są postępy prac?

Tunel pod Świną został już wydrążony, a na miejscu wykonywane są prace, które można nazwać drobnymi. Każda osoba, która ma za sobą przynajmniej remont mieszkania, wie, że na takich drobnych rzeczach schodzi najwięcej czasu. W przypadku tunelu w Świnoujściu największym problemem były przestoje w związku z pandemią, a następnie brak materiałów budowlanych.

Pracownicy muszą jeszcze wykończyć elewację tunelu, zakończyć prace przy wyjściach ewakuacyjnych, a także położyć jezdnię na drogach dojazdowych do tunelu. Tego rodzaju prace będą gotowe do końca tego roku, po czym będzie można rozpocząć montaż instalacji, co także zajmie trochę czasu. Na koniec zostaną jeszcze prace porządkowe i potem przyjdzie czas na uroczyste otwarcie!

Tunel pod Świną rok temu: https://swinfo.pl/2021/08/1000-metrow-tunelu-za-nami/.