Ogólnopolskie zawody kitesurfingowe w Świnoujściu

Ogólnopolskie zawody kitesurfingowe w Świnoujściu

24 września br. na plaży niedaleko „Wiatraka” odbędą się XIX Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Lotach Latawców z nagrodą główną – Pucharem Prezydenta miasta. Do rywalizacji przystępować mogą osoby z różnych grup wiekowych: dzieci przedszkolne, studenci szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, a także dorośli. Wymóg uczestnictwa to po prostu przybycie na miejsce zawodów o godzinie 11.30 ze swoim latawcem – może być on zarówno kupiony gotowy, jak i wykonany ręcznie.

Organizatorzy wydarzenia przypominają, że zgłoszenia mogą nadsyłać nie tylko indywidualni uczestnicy, ale również instytucje takie jak szkoły, organizacje społeczne czy różne placówki kultury, takie jak domy kultury, świetlice czy ogniska młodzieżowe.

Zaznaczają przy tym, że latawca powinien być skonstruowany z drewna (z wyjątkiem balsy) i papieru (najlepiej bibuły), choć dopuszczalne jest też stosowanie do pokrycia płótna lub tworzyw sztucznych. Natomiast zabronione jest użycie dodatkowych powierzchni stabilizujących mocowanych do linki latawca. Długość tej linki winna oscylować w granicach od 100 do 500 metrów, zaś nie może ona być wykonana z przewodzących prąd materiałów, takich jak drut czy linka metalowa.

Każdy uczestnik ma za zadanie samodzielnie przygotować swój latawiec, chociaż pomoc rodziców, opiekunów czy nauczycieli jest mile widziana. Na koniec ich starania oceni profesjonalna komisja sędziowska.