Konflikt między Polską a niemieckimi miastami dotyczący wpływu polskiego portu na środowisko

Konflikt między Polską a niemieckimi miastami dotyczący wpływu polskiego portu na środowisko

Polska znajduje się w konflikcie z niemieckimi miastami, które są umiejscowione na wyspie Uznam. Te miasta wyrażają swoje obawy dotyczące potencjalnego negatywnego wpływu ekologicznego portu w Polsce. Ich główny niepokój jest taki, że może to zaszkodzić lokalnej branży turystycznej. Decyzja środowiskowa, którą Polska wydała 10 października, spotkała się z ich zdumieniem, twierdząc, że procedura konsultacyjna dotycząca wpływu na środowisko jest nadal otwarta.

Widoczny jest coraz większy napięcie pomiędzy Polską a niemieckimi miastami z wyspy Uznam. Oficjalne informacje o wydaniu decyzji środowiskowej przez Polskę 10 października miały sugerować, że transgraniczny proces konsultacji dotyczący oddziaływania planowanego portu na środowisko został zakończony.

Jednak burmistrzyni Heringsdorf oraz organizacja ekologiczna Bürgerinitiative Lebensraum Vorpommern mają inną interpretację tej sytuacji. Według nich, proces ten nadal nie dobiegł końca – informuje „Deutsche Welle”. Obie strony planują spotkanie, aby przedyskutować te kwestie.