Weekendowe połączenia kolejowe Wrocław – Świnoujście będą kontynuowane przez Koleje Dolnośląskie

Weekendowe połączenia kolejowe Wrocław – Świnoujście będą kontynuowane przez Koleje Dolnośląskie

Podobnie jak w poprzednich latach, Koleje Dolnośląskie również w tym roku zamierzają wprowadzić weekendowe połączenia kolejowe pomiędzy Wrocławiem a Świnoujściem. Pasażerowie mogą oczekiwać, że na trasie tej będą kursować zmodernizowane, pięcioczłonowe składy Impuls 45WE.

Planowany jest również start weekendowych tras do Świnoujścia przez Koleje Wielkopolskie, co dodatkowo poszerza możliwości transportu dla podróżnych.

Połączenia oferowane przez Koleje Dolnośląskie zostaną uruchomione w soboty. Zgodnie z rozkładem jazdy, pociąg odjeżdżać będzie z Dworca Głównego we Wrocławiu o godzinie 6:44, natomiast przewidywane przybycie do Świnoujścia to godzina 14:48. Trasa powrotna ze Świnoujścia została zaplanowana na godzinę 14:48, a przypuszczalny czas przybycia do Wrocławia to 20:08.

Koleje Wielkopolskie zaoferują swoim pasażerom połączenie weekendowe, które będzie obsługiwane przez szybkie pociągi Pesy typu Elfa. Trasa przewidziana przez Koleje Wielkopolskie obejmuje odcinek Poznań Główny – Świnoujście – Poznań Główny.