Zdecyduj się na wstąpienie do harcerstwa

Zdecyduj się na wstąpienie do harcerstwa

Pierwsi harcerze odebrali już swoje mundury i ruszyli do pracy. Jednak nie jest jeszcze za późno, aby wstąpić w ich szeregi. Do wspólnej zabawy zaprasza zastęp ze Szkoły Podstawowej nr 1 na ul. Narutowicza 10 w Świnoujściu. Na wszystkich chętnych hufiec czeka podczas każdego zgromadzenia.

Inauguracyjne trasy harcerskie już za nami

Tegoroczny sezon harcerski rozpoczął się z niemałym przytupem. Mniejsi i więksi rekruci ruszyli Szlakiem Fortyfikacji Twierdzy Świnoujście. Zabawa była naprawdę przednia. Harcerze podążali śladami skautingu z Baden Powellem w Kenni oraz poszukiwali zaginionych fragmentów wehikułu czasu.

Nie był to koniec atrakcji. W następnej kolejności odbył się uroczysty apel, a po nim spotkanie integracyjne i powitanie nowych zuchów. W tym roku przywitano sporo nowych twarzy. Zastęp jednak nadal oczekuje na kolejnych rekrutów, którzy mogą zgłosić się podczas każdej zbiórki.

Co czeka na nowych zuchów?

Jeżeli jeszcze zastanawiasz się, czy harcerstwo jest dla Ciebie to moc zajęć, które przygotowano w tym roku, powinno Cię przekonać. W trakcie tego roku możesz liczyć na zawody sportowe, lekce muzyki oraz ciekawe lekcje językowe i przyrodnicze.

Jak zawsze podczas trwania roku będą wycieczki, rajdy oraz gry terenowe. Nie brakuje spotkań tematycznych, przedstawień teatralnych oraz wszelakich zajęć ruchowych. Przyjdź na spotkanie i sam przekonaj się, że w zastępie nigdy nie jest nudno.

Spotkania odbywają się w każdą sobotę pomiędzy godziną 10, a 14.30. Dziewczynki spotykają się o 11.30, chłopcy od klasy 1 do 3 o 10:00. Chłopcy od klasy 4 do 7 spotkanie odbywają o 12:00, zaś grupa wędrowników powyżej 7 klasy o 13:30. Serdecznie zachęcamy do zapisów!